Zaznacz stronę
Logo Pomysłownik

rodzinna gra po wzgórzu wawelskim

„Wielkie Poszukiwanie Smoków”

-> to znakomity sposób na aktywne i ciekawe zwiedzanie Krakowa z dzieckiem,

-> to wspólny czas angażujący zarówno rodzica jak i dziecko,

-> to niepowtarzalna by już od małego poznawać historię i kulturę Polski we wciągający sposób

-> to doskonałe uzupełnienie oferty kulturalnej dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym

Co zyskuje rodzic?

-> gotowy pomysł na spędzenie rodzinnego czasu w Krakowie 

-> pogłębianie więzi z dzieckiem

-> okazję do rodzinnego odkrywania historii i kultury Polski przez zabawę

-> ćwiczenie przez dziecko myślenia poza schematami

-> rozwijanie kompetencji przydatnych w życiu: uważność, dokładność, cierpliwość, analityczne myślenie

Co zyskuje dziecko?

-> bezcenny czas spędzony na zabawie z rodzicami i rodzeństwem

-> wciągającą przygodę i zabawę

-> wzmocnienie wiary we własne możliwości, dzięki samodzielnemu rozwiązywaniu zagadek

-> satysfakcję z rozwiązania tajemnicy wawelskich smoków

-> dostrzeżenie, że otaczający świat, miasto, zabytki są pełne intrygujących historii i zagadek

Czym jest gra rodzinna Wielkie Poszukiwanie Smoków?

to przygoda, którą dziecko może przeżyć razem ze swoimi bliskimi na najsłynniejszym polskim wzgórzu. Dzięki fabule gry dziecko z zaangażowaniem tropi i odnajduje smoki skryte na Wawelu. Rozwiązuje zagadki, szuka smoczych wskazówek mimochodem chłonąc wiedzę z zakresu sztuki i historii Polski. Podczas rodzinnej gry dziecko uczy się orientacji w terenie, trenuje pracę z mapą, ćwiczy uważność i umiejętności analityczne.

Zabawę polecam każdemu!

Gra ,,Wielkie Poszukanie Smoków” to wspaniały  czas spędzony razem z dzieckiem połączony z dobrą zabawą i zwiedzaniem Wawelu. Wiele szczegółów, które w trakcie zabawy są odnajdywane przez dziecko, zostaje w głowie u obojga. Co więcej! Nawet 2 tygodnie po zwiedzaniu, córka pamięta co to baszta i czym różni się od wieży.  Zabawę polecam każdemu, nawet babciom i dziadkom, żeby wzięły swoje wnuczki i mimo iż nie raz byli na Wawelu to, żeby odkrywali go na nowo.

 

Mama Ania

Zwiedzaliśmy Wawel ze Smokiem Heniem!

Mój 5-letni synek od razu wszedł w rolę odkrywcy i detektywa. To on pierwszy odnalazł wskazane w zadaniu płaskorzeźby, to on zrozumiał, że tiara biskupia może być jednocześnie strzałką wskazującą drogę.

To był świetny sposób na wspólne spędzenie przedpołudnia. Miałam poczucie, że był to dla nas bardzo wartościowy czas. Nawet nie dlatego, że dowiedzieliśmy się tak wiele o Wawelu i historii (a było tego całkiem sporo), ale raczej dlatego, że każde zadanie zbliżało nas do siebie, zacieśniało więź mamy z synem, pokazywało, że świetnie nam się współpracuje.

Dzięki tej grze zobaczyłam też wyraźnie, jak sprawnie moje dziecko orientuje się w przestrzeni i jak wiele jest już w stanie zrozumieć z historii Krakowa i Polski. Po prostu polecam!

Mama Natalia

Każdy z nas mógł rozwinąć swoją spostrzegawczość

Któregoś pięknego dnia przed południem wybraliśmy się na wycieczkę na wzgórze wawelskie. Ale to nie była zwykła wycieczka. To było ,,Wielkie Poszukanie Smoków” z Pomysłownikiem. W zabawę zaangażowała się cała nasza pięcioosobowa rodzina. Mamy dzieci w wieku 9, 7 i 4,5 lat i każde z nich brało aktywny udział w tej pomysłowej grze terenowej. Czuliśmy się jak turyści we własnym mieście i odkryliśmy Wawel na nowo. Każdy z nas mógł rozwinąć swoją spostrzegawczość i spryt. Bardzo nam się podobało rozwiązywanie zagadek i poszukiwanie tropów za pomocą tajnej mapy. Od teraz przechodząc przez kolejne bramy na Wawelu będziemy zawsze spoglądać na herby, wodorzygacze, mury, wieże i sprawdzać czy smoki i inne stwory nadal tam są To była wielka frajda! Polecam

 

Mama Anna

Co zawiera gra rodzinna

„Wielkie Poszukiwanie Smoków”?

11

wskazówek, który zwykły spacer zamieniają w przygodę po wzgórzu wawelskim

9

 zagadek pozwalających samodzielnie odkryć tajemnice wzgórza wawelskiego

7

zaskakujących ciekawostek o postaciach historycznych i artefaktach

1

 unikalna, całkowicie pomysłownikowa mapa po wzgórzu wawelskim

2

arkusze gry, jedno dla rodzica drugie dla dziecka

1

cenne przesłanie dla dzieci od smoków ukrytych na wzgórzu wawelskim

Jak wygląda gra w środku?

Dlaczego warto wybrać grę „Wielkie Poszukiwanie Smoków” jako sposób na spędzenie czasu?

Zabawa w formie gry zawsze angażuje dziecko w całości i rozwija je na wiele sposobów – emocjonalnie (tu konkretnie wejście w rolę odkrywcy), “fizycznie” (dotykam, sprawdzam, widzę), “umysłowo” (analizuję, wykorzystuję zdobytą wiedzę, nabywam nowej). Dziecko ma możliwość przeżyć na własnej skórze realną przygodę – być jej uczestnikiem a nawet współtwórcą. To zawsze dodaje poczucia własnej wartości. Dodaje odwagi do podejmowania samodzielnych decyzji i potem działań. Gra przeprowadzana samodzielnie uczy dziecko wiary we własne kompetencje i możliwości. Natomiast w wersji dla kilku osób uczy dodatkowo współdziałania w grupie.

ręka dziecka i gra „Wielkie Poszukiwanie Smoków”

Kto jest twórcą gry?

 

Grę „Wielkie Poszukiwanie Smoków” opracował zespół Pomysłownika: Marta Uszko-Baraniak oraz Agnieszka Szczygieł. W Pomysłowniku tworzymy edukacyjne przygody dla dzieci oraz podpowiadamy co można robić ciekawego z dzieckiem w Krakowie.

Agnieszka Szczygieł, od dziecka miłośnik zabytków, licencjonowany przewodnik po Krakowie. Z zamiłowania „ożywiacz” – kiedyś ogrodów, a teraz zabytków (szczególnie Krakowa). Prowadzi warsztaty dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Trener międzynarodowych spotkań młodzieżowych w obrębie ochrony dóbr kultury.

Marta Uszko-Baraniak, prowadzi pomysłownikowe “Twórczo w domu”. Z wykształcenia filozofka, z doświadczenia pełnoetatowa mama, z zamiłowania organizator przestrzeni i czasu. Przekonana, że nawet zwykły spacer można przekształcić w niezapomnianą podróż a domowe popołudnie w zaskakującą przygodę.

Aga i Marta tworzą Przygotowanie gry „Wielkie Poszukiwanie Smoków”