Zaznacz stronę

Smocze Skarby

To program warsztatów dla dzieci do indywidualnej zabawy i nauki w domu, wspomagający psycho-ruchowy rozwój dziecka. Jest realizowany w formie kursu e-mailowego, a dedykowany dzieciom w wieku 4-7 lat.

Co zawiera kurs Smocze Skarby?

Eksperyment_Smocze Skarby

EKSPERYMENTY

6 eksperymentów przeprowadzonych podczas każdego odcinka

Uważność_Smocze Skarby

UWAŻNOŚĆ

Cały kurs opiera się na wyostrzaniu zmysłów, odkrywaniu jest zachętą do bycia pomocnym

Wiedza_Smocze Skarby

MĄDROŚĆ

6 omówionych tematów to 6 okazji do zgłębienia wiedzy ze świata nauki i kultury

Ruch_Smocze Skarby

RUCH

Każdy odcinek ma wplecione elementy aktywności fizycznej, tak aby na dłużej przytrzymać skupienie

Piosenka_Smocze Skarby

PIOSENKA

Kursowi towarzyszy piosenka! Dzięki której utrwalony jest cały materiał kursu

Praca manualna_Smocze Skarby

PRACA MANUALNA

W trakcie kursu uczestnicy tworzą prace manualne zgodne z tematem warsztatu

 

Co krótko o kursie Smocze Skarby – mówią mamy

Z

Kurs świetnie aktywizuje dzieci, a nie tylko przekazuje sucha wiedzę

Z

Daje możliwość zorganizowania dzieciom wartościowego czasu, bez zbytniego zaangażowania rodzica/opiekuna

Z

Kurs ma ciekawą formę przekazu treści o Krakowie, ale także oryginalną oprawę graficzną - prostą, czytelną, ciekawą dla dzieci, w różnym wieku. To opowiedziana wiedza o Krakowie w nowej jakości twórczej.

Z

Jedno spotkanie to dawka: 1) wiedzy, 2) ruchu 3) ćwiczenia pamięci 4) uczenia empatii 5) rozwijanie zainteresowań eksperymentami 6) uczenie, że ze wszystkiego można zrobić świetną zabawę

Z

Kurs daje 20 minut spokoju każdego dnia oraz twórczo i rozwojowo zaopiekowane dziecko

Z

Dzieci z radością przekazywały historyczne ciekawostki swoim rówieśnikom w przedszkolu

Z

Kurs jest kreatywnie skonstruowany, różnorodnością form zainteresuje szerokie grono dzieci

Z

W kursie są ciekawostki, eksperymenty, prace plastyczne, ćwiczenia ruchowe i wszystko jest kolorowe i ciekawe!

Kupuje Smocze Skarby !

Czym są Smocze Skarby?

 

Co zyskujesz poprzez udział w kursie Smocze Skarby?

Z

Świadomość, że Twoje dziecko spędza czas pożytecznie i rozwojowo

Program kursu opiera się na wartościach, które wspierają rozwój pewnego siebie człowieka. Czyli ciekawości, sprawczości (mogę i umiem pomagać), uważności (widzę, czuję, jestem). Piosenka trenuje pamięć i koordynację ruchowo-dźwiękową. Wspólna aktywność fizyczna, zachęca by poruszać całe ciało. Z kolei zadania plastyczno – manualne ćwiczą kreatywność i małą motorykę.

Z

Czas dla siebie

Film – warsztat z łatwością zastąpi bajkę. A w czasie gdy Twoje dziecko jest przy smoczym filmie, Ty możesz mieć chwilę dla siebie. Co więcej każdy odcinek zawiera zadania do wykonania, piosenkę do nauki, eksperyment do przeprowadzenia – dzięki którym zabawa na kilka godzin gwarantowana.

Z

Prostą w obsłudze atrakcje - edukacyjną dla dziecka

W celu uruchomienia kursu wystarczy dostęp do internetu oraz aktywny adres mailowy. Właśnie na skrzynkę pocztową są przesyłane materiały wraz z filmem.

Z

Nielimitowany dostęp do materiałów przez rok

Dzięki temu razem z dzieckiem możecie na spokojnie wrócić do materiałów kiedy tylko chcecie i gdzie chcecie.

Smocze Skarby_ogólnie

 

Co o Smoczym Kursie mówią kursanci?

Bardzo dziękuję i gratuluję stworzenia czegoś tak wartościowego! Córka chętnie robiła ćwiczenia i śpiewała piosenkę. Ja również jestem bardzo zadowolona, że córka mogła tak kreatywnie i rozwojowo spędzić czas – filmiki super, dialogi, eksperymenty, ciekawostki, piosenka kapitalna. Fajnie, że było to przeplatane tematycznymi ćwiczeniami ruchowymi i że piosenka miała gesty, więc dziecko nie miało czasu się znudzić samym siedzeniem przed komputerem. 

mama Agnieszka

Aga-Agnieszka to bardzo twórcza i pełna entuzjazmu osoba. Wie jak zaciekawić dzieci i w formie zabawy przemycić ważne informacje z historii, biologii czy fizyki. Szybko nawiązuje kontakt i zauważa każde dziecko na zajęciach. Polecam kurs Smocze Skarby. To bardzo wszechstronne zajęcia. Jest muzyka, plastyka, historia, teatr i ruch. Moja pięciolatka jest zachwycona!

mama Anna

Bardzo kreatywnie stworzony kurs dla najmłodszych odkrywców. Zawiera ciekawy model pracy, rozwijający na wielu płaszczyznach percepcję przedszkolaków. Modelowa piosenka towarzyszy nam ciągle, a Prowadząca Aga-Agnieszka i smok Henio błyskawicznie zjednują sobie słuchaczy-budząc w nich szczerą chęć współpracy.

Serdecznie polecam! Ja również sporo fajnych rzeczy się dowiedziałam.

mama Magdalena

Gratulacje! porywasz dzieci w naturalny sposób opowiadając o serio sprawach.

mama Ania

Moje dzieci spędziły fantastyczną przygodę z przewodnictwem Agi – Agnieszki i  Smoka Henia. Każdy znalazł coś dla siebie. Trzyletnia córka chętnie tańczyła i pokazywała wszystkie gesty i układy do piosenki, ale także chętnie starała się wykonywać skarby i dla niej ten kurs się nadał. Z kolei syn – pięciolatek żywo oczekiwał na eksperymenty i nie poprzestał na jednym razie, ale chciał je co chwila powtarzać. Po skończonym cyklu warsztatów, zapamiętał parę eksperymentów do których chętnie by wracał. Chętnie także tańczył do piosenki i pokazywał różne figury, chociaż jest bardziej zamknięty.

mama Monika

Dzieci z zainteresowaniem brały udział w spotkaniach i później próbowały swoich sił w realizacji zadań specjalnych od smoka Henia i Agi – Agnieszki. Z niecierpliwością śledziły dalsze losy Smoka, a piosenka o jego wyczynach śpiewana jest codziennie pomimo zakończenia cyklu. Czekamy na następną serię!

mama Karolina

Smocze Skarby są na tyle atrakcyjne, a przy tym nie są przeładowane wiedzą, zadaniami, propozycjami aktywności dla dzieci itp., że dzieci chętnie z nich korzystały a ja w tym czasie mogłam pozwolić sobie na czas dla siebie …choć dodać muszę, że Smocze Skarby, prowadzone były w taki ciekawy sposób, że ostatecznie i mnie samą wciągały do wspólnej zabawy.

mama Marta

Kurs bardzomi się  podobał. Polecam go, ponieważ dowiedzialam sie dużo nowych rzeczy o Krakowie. Najbardziej podobał mi się odcinek o „Słońcu”. Bardzo podobały mi się prace plastyczne, ktore były do wykonania. Świetnie się bawiłam przy ich wykonywaniu.

Agatka, lat 9

 

Tak się bawią Smoczy kursanci

Kim jesteśmy?

Pomysłownik tworzy edukacyjne przygody dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych w przestrzeni online  oraz realnie w Krakowie. Więcej o nas można poczytać TUTAJ

Smocze Skarby zrealizował Smok Heniopacynka oraz Agnieszka Szczygieł, od dziecka miłośnik zabytków, licencjonowany przewodnik po Krakowie. Z zamiłowania „ożywiacz” – kiedyś ogrodów, a teraz zabytków (szczególnie Krakowa). Prowadzi warsztaty dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Trener międzynarodowych spotkań młodzieżowych w obrębie ochrony dóbr kultury.

Paulina Sobieszkoda ułożyła tekst, skomponowała i nagrała muzykę do piosenki Smoczych Skarbów. Muzyka zajmuje się hobbystycznie. Teraz zawodowo pracuje jako  psycholożka dziecięca, arteterapeutka, animatorka kultury i  zabaw dzieciecych.

Agnieszka _ Smocze Skarby

Kupuje Smocze Skarby !